Prohlédněte si naše

Tipy na výlety v okolí

Filtr vyhledávání

Výlety a cíle nejen v okolí

zdroj: zittauer-schmalspurbahn.de

Parním vlakem na hrad Oybin

Vážení návštěvníci Žitavských hor, milé rodiny a milí fanoušci železnice, na jihovýchodě Saska, na česko-polské hranici, se nachází nejmenší středohoří Německa – Žitavské hory. Malebné pískovcové skalní formace a pohádkové horské vísky se zde snoubí s podstávkovými chaloupkami.
zdroj: kudyznudy.cz

Trojmezí u Hrádku nad Nisou

Trojmezí – místo, kde se setkávají hranice tří států. Na mapě Evropy jich najdeme desítky. Česko – německo – polské Trojmezí leží na soutoku Lužické Nisy a Oldřichovského potoka. Státní hranice vedou středem obou toků. Nachází se necelé 2 km od centra Hrádku nad Nisou a nedaleko německé Žitavy.
zdroj: kamnavylet.cz

Hrad Grabštejn

Nedaleko od Liberce a hranice České republiky s Polskem a Německem se k nebi vypíná hrad Grabštejn. Původní gotický hrad, zvaný Grafenstein, byl na místě dnešního Grabštejna založen ve 13. století. V 16. století prošel hrad rozsáhlou přestavbou na renesanční zámek, na počátku století 19. byl nedaleko od něj vystavěn takzvaný Nový hrad. Dnes je Grabštejn ve vlastnictví státu a od 90. let je otevřen pro veřejnost.
zdroj: kudyznudy.cz

Scholzeho větrný mlýn v Hrádku nad Nisou

Mlýn holandského typu postavil v letech 1842 – 1843 tesař Josef Schulz. Vystřídalo se zde mnoho mlynářů, v 90. letech 19. století z něj byla odstraněna křídla a poté došlo k přestavbě na seník. Dnes je mlýn opraven a slouží jako rekreační objekt.
zdroj: kudyznudy.cz

Skalní vyhlídka Popova skála u Hrádku nad Nisou

Rozlehlá vrcholová skála izolovaného pískovcového vrchu leží na východním okraji Lužických hor nedaleko Hrádku nad Nisou.
zdroj: kudyznudy.cz

Jizerská magistrála – ráj pro běžky i pěší turistiku

Jizerská magistrála patří k nejoblíbenějším běžkařským trasám v republice. Chráněná krajinná oblast nabízí mimořádný zážitek rekreačním i závodním běžkařům, kteří si mohou vybrat z několika základních tras. K nejkrásnějším patří okolí Kristiánova, Bedřichova, Nové Louky a Jizerky.
zdroj: kudyznudy.cz

Pěší výlet z Bedřichova na Královku

Jizerskými horami můžete putovat na kole i pěšky,a to třeba i s kočárkem. Spousta kvalitních cest uprostřed nádherné přírody jsou zárukou skvělých výletů. Výlet z Nové Louky do Bedřichova v délce 11 km je zajímavým tipem pro rodiny s dětmi, trasa se řadí ke středně náročným.
zdroj: kamnavylet.cz

Zámek Lemberk

V severních Čechách v okrese Liberec najdou návštěvníci v Jablonném v Podještědí zámek Lemberk. Už v polovině 13. století tady stával hrad, v 16. století přestavěný na renesanční zámek, později doplněný o několik přístaveb.
zdroj: kamnavylet.cz

Bílé kameny

Bílé kameny (též. Sloní kameny) jsou izolovaná skupina výrazných asi 20 metrů vysokých skal na úpatí vrchu Vysoká - přibližně 1 kilometr severně od obce Jítrava. Díky příměsi kaolinitu mají pískovcové skály nápadně bílou barvu a oblé tvary, čímž připomínají hřbety odpočívajících obřích slonů. V jedné ze skal najdeme i 4 metry dlouhý skalní tunel.
zdroj: kudyznudy.cz

Skiareál Ještěd – hory za rohem

Skiareál Ještěd – to pravé místo pro aktivní trávení volného času, vhodné pro individuální sportovce i rodiny s dětmi. Přijeďte k nám tramvají z centra Liberce nebo autem z Prahy za pouhou hodinku. Lyžařské středisko je položeno ve výšce 540 až 1012 metrů nad mořem.
zdroj: ceskehory.cz

Skiareál Waltersdorf

Německý skiarál nácházející se poblíž města Zittau (Žitava), nabízí 3 vleky a 9 sjezdovek. Na své si přijdou i vyznavači bobování, pro které jsou zde připraveny 3 speciální tratě.
zdroj: kudyznudy.cz

Lyžařský areál Severák v Hraběticích

Lyžařský areál Severák je nejchladnějším místem v Jizerských horách. Sjezdové tratě jsou vhodné především pro rodiny s dětmi. Pro nejmenší návštěvníky také areál významně rozšířil své služby.
zdroj: kudyznudy.cz

Bedřichov

Časy, kdy byl Bedřichov jen zapadlou osadou uprostřed Jizerských hor připomíná už jen řada dřevěných a kamenných lidových chalup. Dnes jde o oblíbenou oblast pro letní i zimní rekraci, kterou proslavil především dálkový lyžařský běh Jizerská padesátka.

Provozovatel:

BREWERY INNOVATION S.R.O.
IČ: 06565379
DIČ: CZ06565379
Roháčova 145/14
130 00 Praha 3, Žižkov
Identifikační číslo provozovny: 1013253396
Číslo účtu: 115-5500780237/0100

Sociální sítě a kontakty